Mnoho druhů skel, rozdílné ceny, různé slevy, reklamy útočí a která multifokální skla si mám vybrat JÁ?

Každý si může vybrat úplně jiné sklo a přesto každý může být úplně spokojený. Někdo pracuje ve specifickém prostředí, někdo rád šetří, někdo se prostě spokojí s tím nejlepším, někdo zase hlavně sedí v autě a na čtení nepotřebuje tak široké zorné pole. A někdo trtivou část dne tráví u počítače a přepisuje tabulky.

Prvním krokem tedy je zvážit, jestli potřebujete multifokální sklo a nebo třeba nějaké speciální pracovní sklo. Na obrázku vpravo vidíte různé tipy skel. Šedě je vyznačena zóna pohledu se skreslením. Na první pohled je vidět,že speciální skla na blízko a pc mají širší koridor na práci, než multifokální skla, ale zase vůbec nemají dioptrii na dálku, tedy se v nich nemůžete pohybovat na ulici ani v  kanceláři. 

A třeba pracovní sklo kancelář také nemůžete použít na ulici, ale pohodlně uvidíte na pc i na konec kanceláře, tedy cca do 3 metrů

 

 

Pokud se rozhodnete pro multifokály:

Ne vždy ty dejdražší musí být pro Vás ty nejlepší. Trpělivě vyslechneme všechny Vaše požadavky na multifokální brýle. Tedy jakou máte představu, že je budete požívat. Jak často a v jakých situacich. Pak Vám ukážeme různé tipy multifokálních skel a společně vybereme ta nejvhodnější pro Vás. Naše ceny jsou korektní a vstřícné. Právě proto neposkytujeme nesmyslně vysoké celoroční slevy z uměle nadhodnocených cen na zboží. Pro stálé a rodinné zákazníky však máme Věrnostní program. 

Image

Pro názornost uvádíme nejčastější tipy pro použití multifokálních skel:

- Univerzál. Těžko se odhaduje, na kterou činnost potřebuje skla nejvíce. Do práce jezdí autem, hodně času komunikuje s lidmi, na počítači je asi dvě hodiny každý den, hodinku věnuje čtení textů. Tady volíme skla, která mají co nejširší optický koridor.

- Řidič. Pravděpodobně řidič z povolání a nebo třeba obchodní zátupce. Většinu času tráví za volantem. Tedy potřebuje co nejlepší zorné pole na dálku a ještě dobrý koridor na sřední vzdálenost. To je třeba tachometr a GPS. Na schůzce potřebuje také číst, ale ne tak dlouho. Tato skla mohou mít i speciální vrstvu na jízdu v noci, aby se neleskly reflektory protijedoucích aut. Popřípadě samozabarvovací provedení, které se barví i v autě za sklem.

- Čtenář. Hodně času čte knihy, popřípadě v kavárničce časopisy a chce zároveň vidět, kdo chodí kolem, aby mu nic neuteklo. Existují i multifokály, které mají užší střední vzdálenost. Mají ale slušné zorné pole na dálku a výborné na čtení.

- Účetní. Celý den sedí u počítače a přepisuje drobný text z faktur do počítače. Ten má velký monitor a po pár hodinách je unavený z neustálého měnění zaostřování na krátkou a střední vzdálenost. Zde jsu dvě možnosti. Doporučoval bych speciální sklo na práci, kde vůbec není dálka, ale je široké zorné pole na PC a čtení. Říká se jim busines, interview... Na běžné chození potom ještě druhá skla multifokální a nebo zkusit kompromis a mít skla multifokální taková, která budou mít horší dálku, ale dobré čtení a PC. Tady ale bývá častá nespokojenost s chozením v terénu, který se může trochu vlnit.

- Počítačový expert. Monitor je jeho velký kamarád. Tady většinou volíme co nejširší střední kanál a dobrou dálku. Čtení má zpravidla užší zorné pole, ale takový člověk stejně na blízko kouká jen na mobil.

Tohle jsou tedy nejčastější tipy zákazníků, kterým vybíráme různá multifokální skla. Samozřejmě, že existují i další komplikace, třeba piloti mají některé ukazatele nad hlavou, ale blízko.  Nebo střelci, fotografové... Zatím jsme si vždy věděli rady. 

Ve filmu jsem slyšel od pana Donutila: "Mám výborný vkus, spokojím se vždy s tím nejlepším."

Již od září 2012 Vám můžeme nabídnout v Optik Krouman® nejnovější multifokální skla Varilux S4D do Vašich multifokálních brýlí.

U multifokálních skel Varilux S4D výrobce využil nejnovější poznatky z oboru oční optiky a pochopení fyziolgie lidského oka. Pomocí technologie „NANOOPTIX“ a zohledněním fyziologických rozdílů pravého a levého oka byla vytvořena doposud jedinečná multifokální skla.

S těmito skly se výrazně rozšířilo kvalitní zorné pole na dálku a byl prakticky odstraně tzv. plovoucí efekt, se kterým se potýkají nositelé starších multifokálních skel. A navíc s přístrojem VisiOffice dokážeme skvěle individuálně přizpůsobit tato skla právě pro Vaši obrubu a Vaše pohledové návyky. Určením několika individuálních parametrů, které se zohlední při výrobě skel, Vám nabídneme to nejlepší, co je v současné době na světovém optickém trhu.

Ve videu jsou ukázky z měření na přístroji VisiOffice:

Pokud se rozhodnete pro pracovní skla:

ImageNechte své oči odpočívat    i při práci na počítači.

 

Žijeme v době, kdy jsou moderní technologie každodenní součástí našeho života. Smartphony, tablety, počítače či televize představují pro oči velkou zátěž. Nejen že musíme rozlišovat stále menší znaky a zaostřovat na kratší vzdálenosti, ale naše oči jsou vystaveny nebezpečnému modrofialovému záření z obrazovek. Důsledkem celodenního kontaktu s digitálními zařízeními je pálení a řezání očí, celková únava, bolesti hlavy a strnulá šíje. Chraňte své oči a nechte je odpočinout za novými brýlovými skly Essilor Eyezen. Essilor Eyezen se pyšní dvěma exkluzivními technologiemi. První z nich podporuje zaostřování zraku na kratší vzdálenost, usnadňuje čtení malých znaků a podporuje správné držení hlavy při čtení ze smartphonů. Tím se snižuje celková únava očí i těla při dlouhodobém sledování obrazovky. Druhou technologii představuje speciální antireflexní vrstva chránící oči proti škodlivému modrofialovému světlu. Tato skla jsou vhodná pro všechny, kdo tráví hodiny u počítačů, tabletů či užíváním smarthonů, ať už nosí dioptrické brýle či ne, jako podpůrná a preventivní zraková pomůcka.

Image

Je Vám více jak 40 let, nenosíte brýle na dálku, ale již pociťujete problémy při práci s počítačem a při čtení máte „krátké ruce“? I pro Vás máme elegantní a finančně dostupné řešení v podobě brýlových čoček Varilux Eyezen. Jedná se o kancelářské čočky, využívané především pro práci na střední a blízkou vzdálenost. Střídání brýlí na počítač a čtení nemusí být nutností, dioptrie na obě vzdálenosti můžete mít v jedněch brýlích a to v estetickém provedení bez viditelného předělu skel. Dioptrie v čočkách přizpůsobíme dle individuálních požadavků na pracovní vzdálenost a šířku zorného pole pro konkrétní vzdálenost. Varilux Eyezen navíc disponuje technologií podporujících zaostřování zraku na ultra krátkou vzdálenost, čímž se myslí vzdálenost, ve které držíme smartphon. Dále jsou tato skla opatřena speciální vrstvou chránící zrak proti škodlivému modrofialovému záření vycházejícímu z digitálních obrazovek. Jedná se tedy o levnější variantu multifokálních skel, která nám umožní ostrý pohled na všechny potřebné vzdálenosti.

 

Další ukázky pracovních skel:

Všiměte si, že jsou vždy drobné rozdíly podle toho, k čemu budete skla používat. Zároveň se nemusíte bát, že zorné pole optické zóny bude příliš malé. Skla jsou umístěna v brýlích kolem 9mm od oka. Proto bude zorné pole dostatečné.

Image

Image

Chci se objednat na konzultaci o multifokálních brýlích